19 października odbyło się uroczyste spotkanie w ramach obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w sali konferencyjnej w Jankowie Pierwszym, gdzie m.in. mieści się siedziba Referatu Oświaty UG Blizanów. Poza nagrodzonymi nauczycielami w spotkaniu uczestniczyli: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Jan Wojtyła – przewodniczący Rady Gminy Blizanów, Kazimierz Janas – wiceprzewodniczący RG Blizanów, Anna Szmajdzińska – radna RG Blizanów, przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Zdrowia i Opieki Społecznej, Joanna Włodarczyk – kierownik Referatu Oświaty wraz z pracownikami, Henryk Wcisłek – były kier. Ref. Oświaty, Jolanta Siuda – była główna księgowa Ref. Oświaty, Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Stanisław Niklas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie, Grzegorz Pilecki – redaktor „Życia Kalisza”.
Nagrody pieniężne wójta gminy Blizanów w tym roku otrzymali:
z ZS w Piotrowie: dyrektor Paweł Szkudlarek, wicedyrektor Beata Wilczura-Nowak, Elżbieta Siuda, Daria Świtała, Agnieszka Janiak, Dariusz Cierniak, Monika Beczek;
z ZS w Blizanowie: dyrektor Ireneusz Pietrzak, Irena Tomczyk, Ewelina Orpel, Joanna Dudkowiak, Ewelina Matusiak;
z ZS w Jankowie Pierwszym: dyrektor Kryspin Woliński, wicedyrektor Jolanta Kornaszewska, Paweł Walczak, Marlena Witczak, Magdalena Rybarczyk, Agnieszka Raczyk, Agnieszka Woźniak.
Podziękowania wójta trafiły do: Anny Korczak – dyrektor Niepublicznego Przedszkola i Żłobka w Jarantowie i Niepublicznego Żłobka „Leśne Skrzaty” w Jastrzębnikach oraz prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jarantów „Od przedszkolaka do żaka” i Jakuba Pokojowczyka – dyrektora Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie i prezesa Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży
Po pandemicznym roku była okazja do rozmów w szerszym gronie nauczycieli i osób pracujących w oświacie lub z nią współpracujących.