Gminne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległości zgromadziły przedstawicieli władz gminy Blizanów na czele ze Sławomirem Musiołem – wójtem gminy i  Janem Wojtyłą - przewodniczącym Rady Gminy Blizanów, kombatantów z Gminnego Koła Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP w Blizanowie oraz delegacje młodzieży szkolnej. Gościem specjalnym był Ryszard Torzyński ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu.
Pierwszym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod obeliskiem upamiętniającym ofiary I i II wojny światowej oraz powojennych represji, znajdującym się przy Urzędzie Gminy Blizanów. Uroczystą oprawę ceremonii zapewnili werblista i trębacz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Rychnowie. Mszę św. w intencji Ojczyzny poprzedziła inscenizacja patriotyczna w wykonaniu młodzieży z ZS w Jankowie Pierwszym, za którą odpowiadały nauczycielki: Agnieszka Szczepińska, Jolanta Kornaszewska i Arleta Janczak,  natomiast chór szkolny przygotowała Maria Szczap. Przedstawienie ważnych dla kraju wydarzeń historycznych w scenerii trwającego właśnie remontu kościoła zaakcentowało jeszcze mocniej moment odbudowy, powstania z upadku, drogi do wolności. Ks. Tomasz Strzelecki – proboszcz parafii Blizanów zwrócił uwagę na elementy religijności narodu polskiego, zachęcał do świętowania niepodległości i przyjęcia postawy prospołecznej. Kolejnym punktem obchodów było złożenie przez delegacje wiązanek na grobie nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym w Blizanowie. Uroczystości zakończyły się w restauracji ADM w Jankowie Pierwszym.