11 kwietnia o godz. 12:00 w sali OSP w Blizanowie odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa z udziałem mł. insp. Witolda Goździelewskiego  - Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, podkom. Mariusza Kołodziejczyka - Komendanta Komisariatu Policji w Stawiszynie,  asp. Michała Marcinowskiego – Kierownika Posterunku Policji w Blizanowie, Sławomira Musioła – wójta gminy Blizanów. Moderatorem debaty była mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz – oficer prasowy kaliskiej policji. Punktem do dyskusji była prezentacja multimedialna przedstawiona przez Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, w której znalazły się: wskaźniki wykrywalności przestępstw, kradzieży, uszczerbku na zdrowiu, liczba wypadków i kolizji na terenie gminy Blizanów. Przypomniano o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, umożliwiającej dodawanie opisu zagrożenia oraz Moja Komenda, ułatwiającej lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Była mowa o działaniach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów oraz pracy dzielnicowych mł.asp. Rafała Korczyńskiego i st. sierż. Mateusza Michalaka. Uczestniczący w debacie mieszkańcy gminy Blizanów zgłosili uwagi odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, (skrzyżowania w Jankowie Pierwszym czy też umieszczenia znaków drogowych). Wszystkie problemy i postulaty zgłaszane przez zebranych jak również wyniki przeprowadzonej wśród uczestników ankiety zostaną przeanalizowane i staną się podstawą do dalszych działań podejmowanych m.in. przez policję. Poprzednia tego typu debata z policją miała miejsce 19.11.2015 r. w sali OSP w Blizanowie. Na zakończenie spotkania o bezpieczeństwie dzieci na wsi mówił Andrzej Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Uczestnicy spotkali mogli zabrać materiały wydane przez PIP, w tym poradniki dotyczące dobrych praktyk oraz ulotki.