Najważniejszym punktem XLII sesji Rady Gminy Blizanów 28 czerwca było udzielenie absolutorium wójtowi gminy Blizanów Sławomirowi Musiołowi za wykonanie budżetu gminy Blizanów w  2017 r. Radni Gminy Blizanów udzielili absolutorium jednogłośnie (13 – „za”, dwóch radnych – nieobecnych).

W 2017 r. dochody ogółem wykonano w kwocie 39.991.913 zł, natomiast wydatki w kwocie 42.057.715 zł. Deficyt wyniósł 2.065.000 zł. Inwestycje i zakupy inwestycyjne pochłonęły 10.591.000 zł. Przebudowano nawierzchnie asfaltowe dróg gminnych w miejscowościach: Janków Drugi-Jarantów (przy dofinansowaniu od Wojewody Wielkopolskiego i w partnerstwie z powiatem kaliskim) – 8,7 km, Rychnów-Pawłówek (przy dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich) – 8,2 km,  Brudzew (od kościoła do Brudzewka) - 0,4 km, Brudzew-Korab – 0, 7 km, Rychnów i Bogucice (od drogi powiatowej do strażnicy OSP w kierunku Bogucic) - 1 km, Janków Pierwszy – 0,4 km, Piotrów – 0,2 km. Łącznie za kwotę 6,3 mln zł ułożono 18 920 m nawierzchni asfaltowej i 230 m  nawierzchni tłuczniowo-żwirowej. Z ważniejszych inwestycji wymienić trzeba: budowę kanalizacji sanitarnej w Warszówce, dokończenie budowy Stacji Uzdatniania Wody w Pawłówku, budowę publicznego przedszkola 5-oddziałowego w Piotrowie. Dzięki środkom z samorządu Województwa Wielkopolskiego powstały siłownie w Jarantowie i Jankowie Pierwszym.
Podczas dyskusji nad budżetem radni poruszyli kwestie: zadłużenia podatników, oświetlenia ulicznego, pomocy społecznej, wydatkowania środków w dziale budownictwo.

Podczas sesji absolutoryjnej podjęto też uchwały w sprawie:
  - przyjęcia projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Blizanów
  - ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych dla poszczególnych ich rodzajów, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Blizanów

- wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie wspólnej realizacji dwóch projektów: „Program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” i „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”

- nadania medalu „Zasłużony dla Gminy Blizanów” osobom: Stanisław Jaworski, Eugeniusz Kuraś, Marek Biesiada, Wiesław Mak
- wynagrodzenia wójta gminy Blizanów: zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych obniżono wynagrodzenie zasadnicze (z 5.600 zł do 4.600 zł, dodatki - bez zmian)

- zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie

- zmiany budżetu gminy na 2018 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2022

W wolnych uwagach i wnioskach poruszono m.in. kwestie: dodatkowego oznakowania drogi w Brudzewie, zakupu drugiego kontenera do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.