Od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia do 30 listopada drogą tradycyjną (papierową) w GOPS-ie można złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”. Świadczenie to przysługuje raz w roku na rozpoczynający się rok szkolny dzieciom do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.