10 października odbyły się uroczyste obchody Powiatowo-Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Piotrowie, które działa od września tego roku. Jest to 5-oddziałowe przedszkole z placem zabaw i terenami zieleni rekreacyjnej dla 125 dzieci. Obiekt i całe otoczenie zaprojektował architekt Krystian Kinastowski z Kalisza. Projekt nadzorował Wojciech Kinastowski, a prace budowlane wykonał Zakład Robót Ogólnobudowlanych ZROBUD Marek Kędzia. Wartość inwestycji to 3,3 mln zł z budżetu gminy. Wstęgę przecięli samorządowcy: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Jan Wojtyła - przewodniczący Rady Gminy Blizanów, Janusz Nowak – członek zarządu powiatu kaliskiego i kierownik ref. inwestycji UG Blizanów, Krzysztof Nosal – starosta kaliski i Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Paweł Szkudlarek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Piotrowie i Marek Kędzia – przedstawiciel wykonawcy robót, a obiekt poświęcił ks. dr Jarosław Jasianek – proboszcz parafii Pamięcin. Część artystyczną przygotowały dzieci z przedszkola oraz chór szkolny prowadzony przez Jarosława Lisa. Uroczyście wręczono nagrody dla najbardziej aktywnych nauczycieli i pracowników obsługi szkół, prowadzonych przez powiat kaliski i gminę Blizanów. Swoje nagrody wręczył również Paweł Szkudlarek - dyrektor SP w Piotrowie. Życzenia od Marleny Maląg – wicewojewody wielkopolski przekazała Violetta Słupianek – dyrektor kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty, a od Marzeny Wodzińskiej – członka zarządu województwa wielkopolskiego reprezentujący ją Jerzy Szukalski – wicedyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
Nagrody pieniężne wójta gminy Blizanów w tym roku otrzymali:
z ZS w Piotrowie: dyrektor Paweł Szkudlarek, wicedyrektor Beata Wilczura-Nowak, Ewa Kowalczyk-Wiśniewska, Elżbieta Siuda, Mariusz Adamski;

z ZS w Blizanowie: dyrektor Ireneusz Pietrzak, wicedyrektor Magdalena Wojnicka, Katarzyna Nowak, Elżbieta Matyjasz, Agnieszka Węclewska;

z ZS w Jankowie Pierwszym: dyrektor Kryspin Woliński, wicedyrektor Jolanta Kornaszewska, Maria Marciniak, Elżbieta Krzysztofa Biesiada, Anna Przybylska;

Podziękowania wójta trafiły do: Małgorzaty Szymczak-Skórzewskiej  - dyrektor przedszkola w Jastrzębnikach, Anny Korczak – prezes stowarzyszenia i dyrektor przedszkola w Jarantowie, Ewy Prus – prezes stowarzyszenia w Rychnowie, Jakuba Pokojowczyka  – dyrektora Szkoły Podstawowej w Rychnowie, Jolanty Kornackiej – kierownika Szkoły Podstawowej w Brudzewie – Filii Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym.