W budżecie gminy Blizanów na 2019 r. po stronie dochodów zapisano 39,2 mln zł, a po stronie wydatków - 40,5 mln zł. Deficyt w kwocie ponad 1 mln zł zostanie sfinansowany przychodami pochodzącymi z kredytów i pożyczek. Według Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Blizanów na lata 2019-2024 na koniec 2019 r. planowany dług z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek, jeśli będzie potrzeba ich zaciągnięcia, wynosił będzie 9,8 mln zł i stanowił będzie 26,02 % planowanych dochodów. Na inwestycje i wydatki majątkowe planuje się przeznaczyć ponad 6 mln zł. Do ważniejszych zadań zaliczyć trzeba: zakończenie budowy przedszkola w Blizanowie z wykorzystaniem środków unijnych, zagospodarowanie przestrzeni w centrum miejscowości Piotrów, rozbudowę  Szkoły Podstawowej w Rychnowie, budowę świetlicy wiejskiej w Jankowie Drugim. Z inwestycji drogowych planuje się przebudowę nawierzchni drogi w następujących wioskach: Brudzewie, Warszówce (wieś i osiedle), Pruszkowie (ul. Słowackiego, Mickiewicza), Wygankach-Żernikach, Blizanowie Drugim, Pruszkowie od strony Pawłówka oraz mostu w ciągu drogi w Grodzisku. Na oświatę i wychowanie łączne wydatki 15,4 mln zł, transport i łączność – 3,4 mln zł, administrację publiczną – 3,5 mln zł, pomoc społeczną, świadczenia wychowawcze, rodzinne i alimentacyjne – 11,0 mln zł, gospodarkę komunalną i ochronę środowiska 2,5 mln zł, kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego - 1,1 mln zł.
To budżet bardzo realny, proinwestycyjny. Nacisk został położony nie tylko na drogi, ale i inwestycje oświatowe.