17 stycznia w sali konferencyjnej w Jankowie Pierwszym odbyło się zebranie sołtysów z wójtem gminy – Sławomirem Musiołem, w którym uczestniczyli przedstawiciele: Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kaliszu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kaliszu, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kaliszu, Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Blizanowie oraz członkowie komisji ds. rolnych i ochrony środowiska, pracownicy Urzędu Gminy Blizanów i jednostek organizacyjnych gminy. Tego typu spotkania informacyjne na początku roku odbywają się w gminie Blizanów od kilku lat.
Poruszano m.in kwestie: ubezpieczeń rolniczych, emerytur rolniczych, zasiłku chorobowego, gruźlicy bydła, rejestracji zwierząt, portalu IRZplus, afrykańskiego pomoru świń, uboju na własny użytek, dokumentacji dotyczącej przewozu zwierząt, dopłat do materiału siewnego, płatności bezpośrednich, rolniczego handlu detalicznego, zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego producentom rolnym, programu azotanowego, terminów dotyczących: programów pomocowych (np. IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” https://www.wow.umww.pl/konkursy-dla-jst/trzy-dwa-jeden-start-rusza-ix-edycja-konkursu-pieknieje-wielkopolska-wies/), szkoleń i badań profilaktycznych.
Ustalono harmonogram wyborów sołeckich w gminie Blizanów od 29 stycznia do 14 marca.