20 marca w sali sesyjnej Urzędu Gminy Blizanów odbyło się zebranie nowo wybranych sołtysów gminy Blizanów. W dziesięciu sołectwach doszło do zmian osób pełniących tę funkcję. W wyniku śmierci sołtysa wsi Jastrzębniki śp. Andrzeja Kleczewskiego wybrano Jerzego Popiołka. Z wyboru mieszkańców zmiany zaszły w sołectwie Janków Trzeci, gdzie w miejsce Wiesławy Grali wybrano Jarosława Dyca, a w Rychnowie-Kolonii w miejsce Piotra Ostrowskiego wybrano Arletę Janczak. Siedmiu sołtysów nie kandydowało na kolejną kadencję i tak: w Czajkowie Jana Pasternaka zastąpi Przemysław Kąkol, w Jarantowie Darię Nawrocką zastąpi Karol Kwaśniewski, w Kurzej Floriana Kuczmę zastąpi Bartłomiej Adamkiewicz, w Lipem Jana Celera zastąpi Marzena Błażejak, w Łaszkowie Mariusza Mazura zastąpi Magdalena Kubasik, w Piotrowie Henryka Krawczyka zastąpi Włodzimierz Wyborny, w Zagorzynie Tadeusza Popiołka zastąpi Barbara Rudowicz. Wybory sołtysa i członków rady sołeckiej zostały przeprowadzone od  29 stycznia do 14 marca. W spotkaniach w poszczególnych wsiach uczestniczył Sławomir Musioł - wójt gminy, Janusz Nowak – członek zarządu powiatu kaliskiego i jednocześnie kierownik referatu inwestycji UG Blizanów, radni Rady Gminy oraz oddelegowani do protokołowania pracownicy Urzędu Gminy Blizanów i jednostek organizacyjnych. Na uprawnionych do głosowania 8003 mieszkańców gminy w wyborach sołeckich uczestniczyło 1433 mieszkańców gminy. Średnia frekwencja na terenie gminy wyniosła 18%. Największą frekwencję – 60 % miało zebranie sołeckie w Jankowie Trzecim, a najmniejszą – 3% w Pruszkowie. W 30 sołectwach o funkcję sołtysa ubiegał się tylko jeden kandydat, w pozostałych  dwóch kandydatów.  Wybrani sołtysi zostali jednocześnie przewodniczącymi Rad Sołeckich, które liczą od 3 do 6 członków. Teraz w gminie Blizanów jest 13 kobiet pełniących rolę sołtysa. Ustępujący sołtysi odebrali książki, a sołtysi kadencji 2019-2024 legitymacje i teczki z materiałami biurowymi. O wynikach wyborów sołeckich i tegorocznych inwestycjach gminnych poinformował zebranych Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów. Sprawy organizacyjne związane z przestrzeganiem tajemnicy skarbowej i ochrony danych osobowych omówił Sławomir Czapski – sekretarz gminy.