Kapituła konkursowa województwa wielkopolskiego przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów 2019 przyznała statuetkę „Złoty HIT 2019 r.” dla Gminy Blizanów za modelowe działania gminy na rzecz rozwoju wychowania przedszkolnego. W placówkach na terenie gminy Blizanów znajduje się 405 miejsc dla  przedszkolaków. W 2018 r. oddano do użytku nowo wybudowane  Publiczne Przedszkole Samorządowe w Piotrowie całkowicie ze środków gminnych, a w 2019 r. – w Blizanowie Drugim dofinansowane ze środków unijnych. Jest też Publiczne Przedszkole Samorządowe w Jankowie Pierwszym i Jastrzębnikach oraz Niepubliczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Jarantowie, prowadzone przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Jarantów  „Od przedszkolaka do żaka” w Jarantowie i Punkt Przedszkolny w Rychnowie, prowadzony przez Rychnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Jarantowskie stowarzyszenie prowadzi też dwa niepubliczne żłobki w Jarantowie i Jastrzębnikach.
 Prestiżową statuetkę oraz akt nadania tytułu odebrał Sławomir Musioł  - wójt gminy Blizanów podczas uroczystej gali dla laureatów konkursu w hotelu Andersia Tower w Poznaniu 28 lutego. Towarzyszył mu Janusz Nowak - członek zarządu powiatu kaliskiego.
"Kryształowego HIT-a” otrzymali też  Izabela i Marek Wąsiewicz z Bogucic - właściciele gospodarstwa ogrodniczego „Rozsadnik”, a po raz pierwszy  statuetkę HIT-a odebrali Jolanta i Paweł Tomczyk ze Skrajni – właściciele gospodarstwa ogrodniczego.
Na zdjęciu wraz z mieszkańcami gminy Blizanów: Tadeusz Rak - Prezes Zarządu SPOMASZ Pleszew S.A.