Zespół „Dynamitki” i Orkiestra Dęta OSP Rychnów pod batutą Leszka Nowaka kolędowały z zespołem „Pectus” w Hotelu „Kristoff” w Łaszkowie w niedzielę 11 lutego. Imprezę zorganizowali Anna i Krzysztof Chenczke ze Skrajni – właściciele hotelu.
Grupę „Pectus” tworzą czterej bracia Szczepanikowie: Tomasz (kompozytor, autor tekstów i wokalista), Marek (perkusista), Mateusz (basista) i Maciej (gitarzysta). W 2016 r. nagrali wyjątkową płytę „Kolędy przy kominie”. Wracają w niej do klimatów z dzieciństwa spędzonego w Bogoniewicach, małej miejscowości położonej w górach. Poza kolędami zebrani usłyszeli też autorskie kompozycje zespołu, który grał w hotelu w piątek 9 lutego na balu walentynkowym. Wstęp na niedzielny koncert kosztował 30 zł, a zaproszenie właścicieli hotelu – Anny i Krzysztofa Chenczke ze Skrajni przyjęli m.in.: Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Jan Adam Kłysz – wicestarosta powiatu kaliskiego, Janusz Nowak – członek zarządu powiatu kaliskiego, Sławomir Musioł - wójt gminy Blizanów, Grzegorz Sapiński – prezydent miasta Kalisza, ks. Tomasz Strzelecki – proboszcz parafii Blizanów i ks. Przemysław Krzywański – proboszcz parafii Rychnów.