19 listopada odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy, podczas której podjęto uchwały w sprawie:
•    przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów w obrębach ewidencyjnych Brudzew i Korab w gminie Blizanów
•    określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2021
•    obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawę obliczania podatku rolnego na obszarze Gminy Blizanów na rok 2021 z ustalonej przez Główny Urząd Statystyczny 58,55 zł do kwoty 46,00  zł za 1 q. Podatek rolny na 2021 r. dla gruntów gospodarstw rolnych  wyniesie więc 115, 00 zł z ha przeliczeniowego, czyli nie zmienił się w porównaniu z rokiem 2020. Rada obniżyła również ustawowe maksymalne stawki podatku od nieruchomości. Podatek ten przedstawia się następująco:
1) od gruntów
a) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków 0,78  zł od 1 m2 powierzchni (ustawowa maksymalna stawka –  0,99 zł)
b) pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych - 4,99 zł od 1 ha powierzchni (ustawowa maksymalna stawka - 4,99 zł)
c) pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego 0,30 zł od 1 m2 powierzchni (ustawowa maksymalna stawka – 0,52 zł),
d) niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji – 3,28 zł od 1 m2 powierzchni (ustawowa maksymalna stawka – 3,28 zł)
2) Od budynków lub ich części:
a) mieszkalnych 0,54 zł od 1 m2 powierzchni (ustawowa maksymalna stawka – 0,85 zł)
c) zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym 11,62 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej (ustawowa maksymalna stawka – 11,62 zł)
d) związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń - 4, 36 zł od 1 m2 (ustawowa maksymalna stawka – 5,06 zł)
e) pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego poprzez organizacje pożytku publicznego 4, 25 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej (ustawowa maksymalna stawka – 8,37 zł)
f) od budowli 2% ich wartości
•    określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na rok 2021 – uległy podwyższeniu o 3,9% w porównaniu do górnych stawek obowiązujących w 2020r.
•    wyrażenia zgody na przyjęcie przez Gminę Blizanów darowizny nieruchomości
•    uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Blizanów
•    określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz sposobu świadczenia usług przez Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Blizanów
•    uchwalenia rocznego programu współpracy Gminy Blizanów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz.U. z 2020r.,poz. 1057 z późn. zm ).na 2021 r.
•    wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie wspólnej realizacji projektu pn. „Program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej
•    zmiany budżetu Gminy Blizanów na 2020 rok i Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Blizanów na lata 2020-2025
Przyjęto Informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020 w Gminie Blizanów  oraz Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy o złożonych oświadczeniach majątkowych za 2019 rok.