15 tys. zł zebrano na rehabilitację Mateusza Herszla z Jankowa Pierwszego w niedzielę 18 września podczas festynu w Choczu z okazji święta św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży. Pomóc synowi swojej koleżanki postanowili członkowie reaktywowanej niedawno dorosłej Scholi Parafialnej w Choczu. Inicjatywę podchwyciła miejscowa jednostka OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Poza bogatym programem artystycznym atrakcjami były: dmuchańce, przejażdżki motocyklami i Fuadem, wystawa zabytkowych samochodów, nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gry i zabawy zręcznościowe, stoiska gastronomiczne.