• 1.PNG
  • 2.PNG
  • 3.PNG

Kierownik Posterunku Policji w Blizanowie
asp. Michał Marcinowski, tel. 516 905 562

Posterunek czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30,

tel. 62 7655730

w przypadku trudności z nawiązaniem kontaktu proszę kontaktować się z Komendą Miejską Policji w Kaliszu, nr telefonu 62 7655900 lub 997

Dzielnicowi:

mł. asp. Rafał Korczyński, tel. 786 936 112
Rejon służbowy: Blizanów, Blizanów Drugi, Blizanówek, Bogucice, Brudzew, Dębniałki, Godziątków, Grodzisk, Janków Drugi,  Janków Pierwszy, Janków Trzeci,  Jarantów, Jarantów Kolonia, Korab, Lipe, Lipe Trzecie, Piskory, Romanki, Rosocha, Rychnów, Rychnów-Kolonia, Skrajnia, Skrajnia Blizanowska


st. sierż. Mateusz Michalak, tel. 516 951 961
Rejon służbowy: Biskupice, Czajków, Dębniałki Kaliskie, Dojutrów, Jastrzębniki, Kurza, Łaszków, Pamięcin, Pawłówek, Piotrów, Pruszków, Poklęków, Szadek, Szadek Kolonia, Warszówka, Wyganki, Zagorzyn, Żegocin, Żerniki

http://bip.kalisz.kmp.policja.gov.pl/183/jednostki-podlegle/komisariat-policji-w-st/posterunek-policji-w-bl/25412,Posterunek-Policji-w-Blizanowie.html

Aktualności


W związku z dużą ilością włamań do domów policja apeluje o zabezpieczenie mieszkań. Oto kilka praktycznych rad:

Nie ma lepszego stróża niż sąsiad. Powiadom sąsiadów, że wyjeżdżasz na dłużej i poproś aby zwrócili uwagę na Twoje mieszkanie. Nie musisz zostawiać klucza od mieszkania - wystarczy, że będzie ono przez kogoś obserwowane.
Ulotki pozostawiane pod drzwiami, na klamce lub w skrzynce pocztowej są jasnym sygnałem dla złodzieja, że mieszkanie jest puste od dłuższego czasu? Poproś więc sąsiadów o ich regularne zbieranie.
Poinformuj ich też, że nie masz zamiaru wymieniać mebli ani dokonywać napraw. Złodzieje często próbują dostać się do pustego mieszkania, udając np. pracowników firmy budowlanej lub meblarskiej.
Zaufanej osobie pozostaw klucze. Podczas twojej nieobecności sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Nie zapomnij o podaniu numeru telefonu, pod którym będziesz dostępny na wakacjach.
Zastanów się którędy włamywacz najłatwiej mógłby dostać się do środka Twojego mieszkania? Te miejsca bezwzględnie należy zabezpieczyć.
Dzieci - zwłaszcza jeśli są małe - musisz ostrzec, żeby nie przekazywały obcym osobom informacji na temat planowanego wyjazdu. Są ufne i nie zdają sobie sprawy, czym grozi rozmowa na ten temat z nieznajomymi.
Nie zaszkodzi zamontowanie czasowego wyłącznika prądu. Zapalone wieczorami światło będzie świadczyło o obecności domowników.

Dodatki

uniaprogramy rzadowe

sako logo

multiPolska

 

 

Pogoda

Kontakt

Urząd Gminy Blizanów

tel.: 62 75 11 066
tel.: 62 75 11 010
fax: 62 76 41 113


Ważne telefony

112 Telefon alarmowy
997 Policja
998 Straż Pożarna
999 Pogotowie Ratunkowe
992 Pogotowie Gazowe
991 Pogotowie Energetyczne

Please publish modules in offcanvas position.