1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

O tym, że „mądrość tkwi nie tylko w Wi-Fi” i „zamiast ciągłego grania, lepiej wrócić do pasji czytania” mogli się przekonać  widzowie spektaklu „Prastara książnica – skarb i tajemnica”, wystawianego przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa 28 stycznia w sali konferencyjnej w Jankowie Pierwszym. Dzięki organizatorowi – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Blizanowie przedstawienie było bezpłatne. Najmłodsi mieszkańcy gminy tj. przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych wraz z rodzicami i opiekunami poznali Piratkę Kirę, która na wyspie musiała poradzić sobie bez Internetu. Z pomocą przyszedł jej Tygrys, który zaprowadził ją do Szamana. Po odtańczeniu specjalnego tańca przy udziale dzieci, wybranych z publiczności, dziewczyna otrzymała na papirusie rebus do rozwiązania, a w nim słowo „książnica”, które szybko zostało rozszyfrowane przez uczestników spotkania. Rozmowa aktorów z dziećmi dotyczyła właściwego zachowania w bibliotece i obowiązków czytelnika – szacunku wobec książek i oddawania ich w terminie.
Druga atrakcja przygotowana przez GOK na czas ferii to pokaz magii w poniedziałek 3 lutego o godz. 11 również w sali konferencyjnej w Jankowie Pierwszym.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także