1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

11-osobowa grupa uczniów kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej im. R. Traugutta w Blizanowie realizowała Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, którego końcowym efektem jest opracowany biogram w internetowej Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski. Uczniowie wybrali postać Wiesławy Kowalskiej - założycielki Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr” (w latach 2006-2018 prezes, obecnie wiceprezes), koordynatorki wielu projektów krajowych i międzynarodowych, w tym programu stypendialnego „Mecenat” skierowanego do zdolnej młodzieży z prowincji. Najpierw pozyskiwali informację z różnych źródeł, m.in. korzystając z księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Powstał kilkunastominutowy film, w którym poza bohaterką na pytania młodzieży odpowiadają: Paulina Wróblewska – dyrektor GBP w Blizanowie, Adrian Szczupak – były stypendysta „Mecenatu”, absolwent blizanowskiej szkoły. Wywiadu w formie pisemnej udzielił też Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów.
T. K. „Echo Pyzdr” realizuje projekty społeczne w Mołdawii od 2009 r., dzięki czemu doszło do zawarcia kilkunastu porozumień partnerskich między samorządami polskimi z powiatu kaliskiego a mołdawskimi. Gminy Mitoc i Blizanów podpisały takie porozumienie jako pierwsze w 2013 r. Natomiast w 2019 r. Gmina Blizanów podpisała podobne porozumienie z odpowiednikiem w Słobodzie Raszków (Wieś Sielski Sowiet), w rejonie Kamienka.


Dzięki projektowi w blizanowskiej szkole została zbudowana sieć Wi-Fi umożliwiająca korzystanie z Internetu całej społeczności szkolnej, a jej utrzymanie było monitorowane przez cały okres realizacji projektu. Szkoła otrzymała również 20 tabletów i aparat fotograficzny ze statywem.

https://zsblizanow.pl/cyfrowa-szkola-wielkopolska/774/gallery

https://publicystyka.ngo.pl/wieslawa-kowalska-spolecznikiem-roku-2009

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także