1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Blizanowie rozpoczęła realizację trzech projektów międzynarodowych w ramach programu „Erasmus plus”, które zakończą się w sierpniu 2019 r. Poza doskonaleniem języka angielskiego i umiejętności informacyjno-komputerowych, poszczególne projekty zakładają również: zwiększenie wrażliwości społecznej, empatii wobec uchodźców i imigrantów, promocję europejskiej tożsamości, rozwiązanie problemu wykluczenia społecznego.
1. Who wants to be a refugee? - Kto chce być uchodźcą? Partnerami są szkoły z państw: Dania (Slagesevej), Włochy (Pescara), Bułgaria (Kozloduy), Turcja (Göksun). Koordynatorem projektu jest Agnieszka Węclewska. Wizyta przygotowawcza, w której uczestniczyli: Ireneusz Pietrzak – dyrektor szkoły oraz Elżbieta Matyjasz i Agnieszka Węclewska odbyła się  21-24 listopada 2017 r. w Danii.
2. Watch, Learn, Act! - Oglądaj, ucz się, działaj! Partnerami są szkoły z państw: Francja (Beauvais), Włochy (Vasto), Rumunia (Ramnicu Valcea), Turcja (Sultangazi). Koordynatorem projektu jest Elżbieta Matyjasz. Wizyta przygotowawcza, w której uczestniczyli: Ireneusz Pietrzak – dyrektor szkoły oraz Elżbieta Matyjasz i Katarzyna Nowak, odbyła się 12-13 grudnia 2017r. (w Beauvais) we Francji.
3. „Inclusive learning for students”: Partnerami są szkoły z państw: Wielka Brytania (Essex), Włochy (Ortona), Grecja (Chios) i Turcja (Istanbul). Koordynatorem projektu jest Katarzyna Nowak. Wizyta przygotowawcza, w której uczestniczyli: Ireneusz Pietrzak – dyrektor szkoły,  Katarzyna Nowak i Agnieszka Węclewska trwała od 30 listopada do 3 grudnia 2017 r. (w szkole Kingsmoor Academy mieszczącej się w Harlow, Essex) w Anglii.
Szczegółowe cele każdego z projektów są wypisane na stronie internetowej szkoły w zakładce Erasmus+
http://zsblizanow.pl/who-wants-to-be-a-refugee/40


http://zsblizanow.pl/watch-learn-act/39


http://zsblizanow.pl/inclusive-learning-for-students/41

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także