1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Lokalna Organizacja Turystyczna „Puszcza Pyzdrska” pod koniec minionego roku opracowała 23 motywy zdobnicze dla gmin i powiatów położonych na obszarze Puszczy Pyzdrskiej. Autorką wzornictwa jest dr Marta Flisykowska - pracownik naukowy Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. LOT „Puszcza Pyzdrska” zachęca do bezpłatnego korzystania z motywów. Puszcza Pyzdrska dołączyła do zaledwie 5 regionów w Polsce, które mogą poszczycić się własnym wzornictwem. Można je odnaleźć na stronie www.puszczapyzdrska.com w zakładce „motywy zdobnicze”.
Puszcza Pyzdrska jest krainą wyróżniającą się na tle obszarów zurbanizowanych i posiada spójność geograficzną, przyrodniczą i kulturową. Znajduje się na obszarze gmin: Blizanów, Ceków-Kolonia, Chocz, Gizałki, Grodziec, Malanów, Mycielin, Pyzdry, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto, Stawiszyn, Tuliszków i Zagórów. To kraina wskrzeszona w 2009 r. przez Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr” oraz lokalnych pasjonatów. Wyróżnia się bardzo dużym potencjałem turystycznym.  I właśnie tę właściwość pragną wykorzystać osoby z LOT „Puszcza Pyzdrska”, dla których nadrzędnym zamierzeniem jest stworzenie markowego produktu turystycznego.

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także