1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

W sobotę 1 grudnia w Liskowie odbyło się XVI Świąteczne Spotkanie z Tradycją. Stół z potrawami przygotowały gospodynie z KGW Żegocin wspierane przez Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie. Tak jak przed rokiem potrawy wszystkich gmin oceniało trzyosobowe jury, wynikiem czego stół gminy Blizanów otrzymał wyróżnienie za pierogi. W imprezie uczestniczyli też uczniowie szkół z terenu gminy Blizanów wraz z opiekunami, którzy otrzymali nagrody w XII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa”:
kl.1-3:
1. Aleksander Kubicki kl. III Szkoła Podstawowa w Rychnowie, nauczyciel Renata Kościelak
2. Michał Bardoński, kl. II, Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym, nauczyciel Maria Marciniak
kl. 4-6:
2. Zofia Kowalczyk, Zespół Szkół w Piotrowie, nauczyciel Ewa Kowalczyk-Wiśniewska
kl. VII – VIII i III gimnazjalne:
1. Tomasz Pijecki, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Rychnowie, nauczyciel Renata Kościelak
Jako jedyny nagrodę za wyróżnienie w najmłodszej kategorii wiekowej otrzymał Wiktor Śmieja z  kl. III SP im. Polski Niepodległej w Rychnowie i było to dla niego spełnieniem marzenia.
Podsumowania konkursu dokonała Ewa Kowalczyk- Wiśniewska – doradca metodyczny w zakresie plastyki przy ODN w Kaliszu. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kaliszu i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Fantazja".

http://odn.kalisz.pl/2018/11/29/wyniki-xii-powiatowego-konkursu-plastycznego-kartka-bozonarodzeniowa/?fbclid=IwAR25hprMZLLHaEf5374Ns95L7eletBH51fUwpwWpjalaRZwRCqM8-6BOFnQ


W części artystycznej wystąpili: Zespół Folklorystyczny „Liskowianie”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Lisków, wokalistki z orkiestry,  zaprzyjaźniona z Zespołem Szkół nr 1 w Liskowie delegacja Szkoły Muzycznej nr 2 ze Lwowa.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także