1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

18 grudnia w sali GOPS Blizanów odbyło się spotkanie wigilijne dla osób niepełnosprawnych, starszych i samotnych zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Blizanowie.
Lidia Juszczak - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej powitała gości i przekazała świąteczne życzenia. Następnie głos zabrał Sławomir Musioł - wójt gminy Blizanów, który  złożył wszystkim uczestnikom spotkania najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. W spotkaniu uczestniczyła także Bogumiła Łakoma - skarbnik Gminy Blizanów.
Tak jak przed rokiem spotkanie uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym  w wykonaniu, których przepiękne wierszyki, kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia, a gromkie brawa były najlepszym dowodem uznania dla nich oraz ich nauczycielki - Danuty Kubiak. Każdy z uczniów otrzymał  świąteczny upominek.
Wigilia to czas składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem, to czas na refleksje i przemyślenia roku bieżącego oraz planów i marzeń na Nowy Rok. Takie spotkanie to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu, w magicznej świątecznej atmosferze przy choince oraz akompaniamencie kolęd. Zgodnie ze świąteczną tradycją wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, by smakować potraw wigilijnych. Wspólne rozmowy, życzenia, opłatek oraz kolędowanie sprawiły, iż zapomnieli o swoich problemach, chorobach czy samotności. Zapachniało świętami Bożego Narodzenia i wszystkim udzieliła się ich magiczna atmosfera.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także