1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

13 października w wyborach do Sejmu frekwencja wśród mieszkańców gminy Blizanów wyniosła 56,38 %, a do Senatu - 56,34%. Największą frekwencję 65% odnotowano w lokalu wyborczym w Pruszkowie i w Piotrowie. Łącznie oddano 4 328  głosów ważnych w wyborach do Senatu i 4 413 głosów ważnych w wyborach do Sejmu RP. A oto szczegółowe wyniki:
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/gm/300701?fbclid=IwAR0-By8znLJGiXQa-_esoUGp8RTU1mc7Cd2VFwhk_LAsnS4-_NrLbYtfJfU


https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/senat/gm/300701

Z kalisko-leszczyńskiego okręgu wyborczego  zostało wybranych 12 posłów i 1 senator. W nowym Sejmie reprezentować nas będą: Jan Dziedziczak, Marlena Maląg, Jan Mosiński, Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak, Piotr Kaleta, Mariusz Witczak, Jarosław Urbaniak, Grzegorz Rusiecki, Wiesław Szczepański, Karolina Pawliczak, Andrzej Grzyb. W Senacie zasiądzie Janusz Pęcherz – były prezydent Kalisza.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także