1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

W XXIII Wielkopolskim Konkursie Plastycznym Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2019r. nagrodę specjalną Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac (8 uczniów) otrzymała Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rychnowie. To czwarta taka nagroda dla rychnowskiej szkoły na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Opiekunem prac była nauczycielka Renata Kościelak.

W kategorii I przedszkola wyróżnienie otrzymał Filip Grzelak. W kategorii II kl. I-III szk. podst. 3 miejsce zajął Stanisław Prus, wyróżnienie Lena Pawlak i ze szkoły w Jankowie Pierwszym: Zofia Baranowska i Wiktoria Nowacka. W kategorii III kl. IV-VI szk. podst. 2 miejsce zajął Szymon Przepiórka, a wyróżnienia: Dawid Grzelak i Maja Filipowicz. W kategorii IV kl. VII-VIII wyróżnieni zostali: Leon Filipowicz i Paweł  Witczak. Jury konkursu (przewodniczący – dr hab. Izabela Rudzka – Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz członkowie: Dariusz Grodziński – Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Tomasz Sudło – Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Iwona Wieruszewska – Muzeum Regionalne w Pleszewie) rozpatrywało prace pod kontem autentyczności  przekazu plastycznego. Ocenianie było zaangażowane w kreację rysunkową, malarską, graficzną (komputerową), biegłość wykonania kompozycji i walory  estetyczne.  Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej  do 13.01.2020 r. w Zajezdni Kultury przy ul. Kolejowej 3  w Pleszewie.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także