1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Druhowie OSP Rychnów, członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Rychnów i ich najbliżsi od kilku tygodni są zaangażowani w akcję szycia maseczek ochronnych dla oddziałów ginekologiczno-położniczego i zakaźnego kaliskiego szpitala, które znajdują się przy ul. Toruńskiej. Do tej pory uszyto już ponad 1000 sztuk maseczek i wciąż powstają nowe. Teraz dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Kaliszu, które zapewniło strażakom materiał, praca pójdzie jeszcze sprawniej, nie będzie trzeba tracić czasu na poszukiwanie materiału. Na pomysł szycia maseczek wpadł jeden z druhów razem ze swoją żoną, która jest krawcową. W kilku domach panie uruchomiły maszyny do szycia, a panowie pomagają przy cięciu materiału i dostarczają gotowy produkt do szpitala. Oprócz maseczek rychnowscy strażacy przekazali też pracownikom szpitala kilkanaście paczek rękawic ochronnych i 20 gogli ochronnych. Wkrótce planują kolejne dostawy. Strażacy ochotnicy mają służbę i pomoc we krwi, dlatego w dobie walki z epidemią koronawirusa podejmują tego typu inicjatywy.

https://kalisz.naszemiasto.pl/koronawirus-takze-osp-rychnow-szyje-maseczki-dla-oddzialow/ar/c1-7633663?fbclid=IwAR2QDwiG7Jn-QvP3SrHPpHnytW3w48I0ye-Aa8vE6ZBmBJmoJNQqetsyoWA

9 kwietnia strażacy przekazali 200 sztuk maseczek dla seniorów z gminy Blizanów i podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Blizanowie.

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa (trzeba nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos). Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

 

 http://www.gopsblizanow.pl/podziekowania-dla-strazakow-z-osp-rychnow/

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także