1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku obchody dożynek gminnych ograniczyły się do mszy św. w podziękowaniu za plony. Odprawił ją w  niedzielę 23 sierpnia o godz. 11:30 na placu przy kościele parafialnym w Blizanowie ks. Tomasz Strzelecki – proboszcz blizanowskiej parafii. Wieniec przekazały księdzu panie z zespołu folklorystycznego „Kalina”, bochen chleba – Sławomir Musioł wójt gminy i Jan Wojtyła przewodniczący Rady Gminy, a kosz z owocami – panie z zespołu wokalnego „Dynamitki”. Uroczystości uświetniała swoją grą Orkiestra Dęta OSP Blizanów prowadzona przez Alicję Sobczak.
Ks. Tomasz Strzelecki mówił o zawierzeniu wszystkich naszych codziennych spraw Maryi, wzorem ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, którego beatyfikacja miała odbyć się 7 czerwca tego roku i papieża Jana Pawła II, którego 100-lecie urodzin w tym roku obchodziliśmy. Będąc w tygodniu w Częstochowie ks. Tomasz Strzelecki oglądał plenerową wystawę zatytułowaną „Per Mariam Soli Deo” (Przez Maryję samemu Bogu). Przywiózł obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, które zostały rozdane uczestnikom mszy św. jako swoiste zawierzenie i łączność w modlitwie z tamtym miejscem. W ołtarzu głównym blizanowskiego kościoła jest siedemnastowieczna kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej wykonana przez nieznanego malarza.
Sławomir Musioł - wójt gminy i Jan Wojtyła - przewodniczący Rady Gminy podziękowali proboszczowi blizanowskiej parafii kwiatami. Po odprawionej przez siebie mszy św. - dożynek parafialnych w Rychnowie do ks. Tomasza dołączył ks. Przemysław Krzywański - proboszcz parafii Rychnów.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także