1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

O tym, jak ważna jest przyjaźń i tolerancja w życiu człowieka mogli przekonać się widzowie spektaklu „Na końcu świata ... przygody Misia i Kacpra pirata”,  wystawianego przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” 21 lutego kolejno w SP w Blizanowie, Jankowie Pierwszym i Piotrowie. Dzięki organizatorowi – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Blizanowie przedstawienie było bezpłatne.
Najmłodsi mieszkańcy gminy tj. przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych wraz z rodzicami i opiekunami poznali małego pirata Kacpra, który pływał swoim statkiem wraz z rodzicami i ukochanym pluszowym misiem,  wyłowionym przez tatę z morza. Pewnego dnia na morzu zerwał się wielki sztorm, w wyniku czego mały pirat wraz ze swoją zabawką wylądowali na bezludnej wyspie. Na domiar złego chłopiec źle się czuł. Kiedy Kacper zaczął chorować okazało się, że miś nie jest zwykłą przytulanką. Ku zdziwieniu chłopca pluszak ożył i postanowił udać się w głąb wyspy, aby znaleźć pomoc dla najlepszego przyjaciela. Miś Pluszobrody trafił na panią Sowę dzięki której dowiedział się, że lekarstwo dla przyjaciela posiada Wróżka Perłowej Zatoki. Jednak aby je zdobyć, musiał wykonać kilka zadań, co udało mu się po wielu trudach. Pluszobrody stanął przed największym wyzwaniem, dzięki fiolce z eliksirem mógł stać się prawdziwym misiem na zawsze lub mógł uzdrowić przyjaciela. Wybrał zdrowie Kacpra, dzięki mocy przyjaźni i szczerości sam pozostał prawdziwy. Szczęśliwi przyjaciele wyruszyli dalej w poszukiwaniu rodziców.   

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także