1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Na terenie gminy Blizanów znajduje się 9 parków podworskich są to: Brudzew, Jarantów, Jastrzębniki, Łaszków, Pawłówek, Piotrów, Warszówka, Zagorzyn, Żegocin. Założenia dworsko-pałacowe przedstawiają dużą wartość historyczną, przyrodniczą i kompozycyjną w miejscowym krajobrazie kulturowym gminy. Na terenie gminy występuje 9 drzew pomników przyrody:

w miejscowości Łaszków (park) na terenie prywatnym Jana Nowickiego; dąb szypułkowy (Querus robur) o obwodzie 328 cm, wiek około 250 lat; w miejscowości Łaszków na terenie prywatnym Józefa Szymczaka  dąb szypułkowy o obwodzie 535 cm, wiek około 400 lat, dąb szypułkowy o obwodzie 560 cm, wiek około 400 lat; Warszówka 6 szt. dębów szypułkowych tuż za parkiem podworskim.

Niektóre drogi gminne są częściowo obsadzone drzewami o zróżnicowanych gatunkach i stanowią bardzo ważne tło w miejscowym krajobrazie.
Szlak rowerowy:

Etap I Szlaku Północnego trasy rowerowej pn. ”Szlakiem Dębów i Paproci” przygotowanego przez Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni” i LGD Stowarzyszenie „Długosz Królewski”:
Warszówka-Pruszków-Piotrów-Czajków-Żegocin-Poklęków-Bogucice-Rychnów-Romanki-Piątek Wielki-Stawiszyn – 20,4 km

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także