1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Hipodrom i stadnina koni w Jarantowie, gdzie pod koniec lipca odbywają się zawody w powożeniu na szczeblu ogólnopolskim – Międzynarodowe Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi CAI-B i Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
Wigwam w Jarantowie i Korabiu, gdzie istnieje możliwość organizowania spotkań

W północnej części Gminy znajduje się kompleks leśny o powierzchni ponad 3 tys. ha. Są to lasy z przeważającym drzewostanem sosnowym z bogato rozwiniętym runem, bogatym w grzyby , jagody oraz inne owoce leśne. Lasy te stanowią dużą atrakcję turystyczną. Dla turystów przygotowano parkingi leśne, na których można zostawić samochody, odpocząć, zjeść posiłek. Parkingi wyposażone są w kosze na odpady. Znajdują się na nich również tablice informacyjne o występujących na terenie lasu chronionych gatunkach roślin i zwierząt. Wspólnie z sąsiednimi gminami, Chocz, Stawiszyn oraz Grodziec, gmina Blizanów przygotowuje się budowę ścieżki rowerowej po okolicznych lasach z oznaczeniem miejsc ciekawych przyrodniczo oraz obiektów zabytkowych. Główna baza łącznie z miejscami noclegowymi zlokalizowana będzie w Nadleśnictwie Grodziec tam też znajduje się ścieżka ekologiczna.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także