1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej


Dzieci i młodzież z terenu gminy zdobywają wiedzę w 3 Zespołach Szkół: w Blizanowie, Jankowie Pierwszym i Piotrowie i szkole filialnej w Brudzewie. Dzieci z Rychnowa i okolic uczęszczają do szkoły prowadzonej przez Rychnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży. Do szkół wyżej zorganizowanych dowozi się uczniów z odleglejszych miejscowości czterema autobusami. Zespoły Szkół w Piotrowie, Jankowie Pierwszym i Blizanowie posiadają pełnowymiarowe hale sportowe unowocześnione boiska szkolne o nawierzchni syntetycznej. Na ich bazie rozwija się sport wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłego społeczeństwa. Do sieci placówek oświatowych zaliczyć także należy przedszkola: w Jankowie Pierwszym, Jastrzębnikach i w Piotrowie. Stowarzyszenie rychnowskie prowadzi także niepubliczne przedszkole, a Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Jarantów "Od przedszkolaka do żaka" - niepubliczne przedszkole i żłobek.


Wykaz placówek oświatowych na terenie gminy Blizanów

 

Zespół Szkół w Blizanowie


Blizanów 56, 62-814 Blizanów
Tel. 62 75 11 090
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://zspblizanow.szkolna.net/
Dyrektor mgr Ireneusz Pietrzak
Wicedyrektor mgr Agnieszka Jurek

Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym


Janków Pierwszy 78, 62 - 814 Blizanów
Tel. 62 75 11 038
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.zsjankow.szkolna.net/
Dyrektor mgr Kryspin Woliński
Wicedyrektor mgr Jolanta Kornaszewska

Zespół Szkół w Piotrowie


Piotrów 65, 62-812 Jastrzębniki
Tel. 62 76 95 411
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://zspiotrow.edu.pl/
Dyrektor mgr Paweł Szkudlarek
Wicedyrektor mgr Beata Wilczura-Nowak

Rychnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Młodzieży


Rychnów 16, 62-814 Blizanów
Tel. 506 267 918
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://rychnowszkola.edupage.org/
Dyrektor mgr Jakub Pokojowczyk

Udostępnianie kompleksów sportowych Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z boisk i sal gimnastycznych na terenie gminy. W sprawie udostępnienia sal gimnastycznych w godzinach wolnych od zajęć należy kontaktować się z dyrektorami szkół.

kompleks sportowy w Blizanowie – w godz. przedpołudniowych obiekty udostępniane są przede wszystkim na realizację zadań dydaktycznych szkoły. Hala sportowa czynna jest od pn do pt od 8 do 19 (w przypadku imprez i odpłatnego korzystania również w soboty i niedziele). Zewnętrzne boiska sportowe czynne są w okresie od 1 kwietnia do 15 listopada we wszystkie dni tygodnia w godz. 8-21. W okresie letnim, w zależności od potrzeb istnieje możliwość przedłużenia udostępniania obiektów do godz. 22. 

kompleks sportowy w Jankowie Pierwszym - zajęcia sportowe na sali gimnastycznej dla młodzieży pozaszkolnej odbywają się w każdy piątek pod opieką nauczyciela w godz. od 19 do 21. W okresie od 1 kwietnia do 30 października otwarte jest dla środowiska wielofunkcyjne boisko tartanowe w godz. od 16 do 20, a w soboty, niedziele i święta w godz. od 14 do 20.

Kompleks sportowy w Piotrowie - jest udostępniony od godz. 8 do 22, również w soboty i w niedziele.

Kompleks sportowy w Rychnowie – jest udostępniany dla wszystkich zainteresowanych we wszystkie dni tygodnia w godz. od 17.00 do 21.00 (z możliwością przedłużenia do 22.00).

 

 

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także