1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

tel. 62 75 11 033, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.gopsblizanow.pl/

Do zadań Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Blizanowie należy: organizowanie, typowanie, rozeznanie środowisk, przeprowadzanie wywiadów środowiskowych, udzielanie porad prawnych, psychologicznych, udzielanie informacji dotyczących likwidacji barier architektonicznych, kwalifikowanie do pomocy w takich jednostkach jak: Szkoły, Świetlice, PCK, PKPS, Komisja ds. profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych. GOPS wydaje następujące zasiłki: stałe, okresowe, celowe, dożywiania w szkole, stałe wyrównawcze, okresowe macierzyńskie, okresowe gwarantowane, renty socjalne. Ponadto świadczy usługi opiekuńcze oraz ponosi koszty za pobyt w Domu Pomocy Społecznej i w Domu Charytatywnym w Żernikach.
Od 01.05.2004r. działa Biuro Świadczeń Rodzinnych i zajmuje się wypłatą zasiłków pielęgnacyjnych, świadczeń pielęgnacyjnych, zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami, jednorazowych zapomóg z tytułu urodzenia dziecka, zaliczek alimentacyjnych oraz prowadzi postępowanie w sprawach dłużników alimentacyjnych. Ponadto na terenie gminy działa Punkt Konsultacyjny Anonimowych Alkoholików a w Szkołach Świetlice Socjoterapeutyczne.        

Od 2009 r. GOPS Blizanów realizuje projekty aktywizacji zawodowej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2007-2013 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach priorytetu VII. Promocja integracji społecznej

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także