1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

28 lutego uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Blizanowie i Jankowie Pierwszym w swoich szkołach wzięli udział w spotkaniu autorskim ze Zbigniewem Kołbą. Organizatorem wydarzenia promującego czytelnictwo wśród dzieci była Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie.
Autor książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” pochodzi z Bolesławia koło Olkusza. Z wykształcenia magister rekreacji ruchowej, fizjoterapeuta, prowadzący gabinet krioterapii w Olkuszu, napisał też książkę dla dorosłych „Krioterapia. To warto wiedzieć”. Dzięki masie odbytych spotkań z dziećmi i dorosłymi gość dał się poznać od strony skutecznego przekazu informacji i dobrego kontaktu z odbiorcami. W swojej zabawnej i pouczającej prelekcji zwrócił uwagę na: znaczenie snu, zdrowe odżywianie, uczenie się i czytanie. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego i rozwiązywały czytane przez niego zagadki dotyczące: bajek, tabliczki mnożenia, kolejności liter w alfabecie czy wiedzy ogólnej. Każdorazowo za poprawną odpowiedź były nagradzane przez niego tekstem: „Brawo ty!”, na co odpowiadały chórem: „Brawo ja!”  Kilka osób odczytało głośno przesłanie książki i spotkania: „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy.” Sens motta został wspólnie wyjaśniony, a dzieci zostały zachęcone do sięgnięcia po książkę, którą można wypożyczyć w GBP w Blizanowie i jej filiach. W pierwszej części poznajemy Piotrusia podczas wakacyjnego pobytu u dziadka i powrocie po wakacjach do klasy drugiej szkoły podstawowej. Druga - zawiera mapy terenów gminnych z dwuznacznymi nazwami miejscowości, które pojawiają się w części pierwszej książki: Niedźwiedź, Jastrząb, Jeże, Kokoszka, Kamień, Bąki, Całowanie, Łabędzie, Konie, Rogi, Marchewki, Psie Głowy, Koło, Sowy, Stara Wrona, Dłoń, Gołąbek, Gołębie, Kot, Kozy, Dąb, Misie, Motyl, Pieczarki, Mrówki. Dzięki książce dzieci poprzez zabawę mogą nauczyć się pracy z mapą, atlasem samochodowym. Potrafią umieścić miejscowość w gminie, a tę w województwie. Podejmą próbę wyjaśnienia pochodzenia nazw miejscowości od: osób, zwierząt, ptaków, drzew itp.
Nawiązując do tytułu prezentowanej książki, dzieci zostały obdarowane smyczami z adresem strony internetowej biblioteki i zakładkami ze wszystkimi jej danymi adresowymi i godzinami pracy oraz zostały zachęcone do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także