1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

W imieniu mieszkańców gminy Blizanów Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Marzena Kmieć – zastępca wójta gminy Blizanów i Janusz Nowak - kierownik Ref. Inwestycji UG Blizanów, członek zarządu powiatu kaliskiego uczcili 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Tradycyjnie w południe złożyli kwiaty i zapalili znicza przed obeliskiem UG Blizanów.
Obelisk jest hołdem poległym w II wojnie światowej i pomordowanym przez oprawców hitlerowskich mieszkańców gminy Blizanów. Powstał on 9 maja 1985 r. dzięki Gminnej Radzie Narodowej w Blizanowie i społeczeństwu gminy, a 10 listopada 1997 r. uzupełniono go przez wmurowanie urny z ziemią pobraną z miejsc kaźni Auschwitz-Birkenau i z terenu zbiorowej mogiły ofiar II wojny światowej w Jedlcu (gm. Gołuchów). Wówczas też zamieszczono napis: „Pamięci mieszkańców gminy Blizanów ofiar I i II wojny światowej oraz powojennych represji” i wizerunek Matki Boskiej Katyńskiej.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także