Dzień anioła przypada 6 grudnia. Na 4 dni przed obchodami 40 aktywnych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie (w dwóch grupach) wykonywało anioły stojące z drewna. Takie zajęcia odbyły się rok temu również na początku adwentu, a tym razem uczestniczyła w nich nowa grupa czytelników, w tym 3 osoby po raz pierwszy w jakichkolwiek warsztatach bibliotecznych. Zajęcia prowadziła Beata Jóźwiak – „Kreatywna Planeta”. Były to kolejne zajęcia zorganizowane i zasponsorowane przez GBP w Blizanowie.
Dzieci malowały i przyozdabiały poszczególne elementy, które później sklejały, by stworzyć oryginalne postacie anielskie. Każda z nich była inna. Ręcznie robione ozdoby mogą stać się prezentem dla bliskich. Biblioteka blizanowska przygotowała również wystawkę książek świątecznych, wśród których znaleźć można również bożonarodzeniowe anioły.
Zajęcia kreatywne stały się sposobem blizanowskiej biblioteki na przyciągnięcie młodych czytelników, gdyż warunkiem zapisu na zajęcia jest duża aktywność czytelnicza.