1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Z początkiem roku Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku rozpoczyna realizację projektu „A mundury ich były szaraczkowe. Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kaliskim”. Pierwszą z pięciu zaplanowanych w ramach projektu rekonstrukcji jest OBOZOWISKO POWSTAŃCZE W LESIE - MUROWANIEC. To wydarzenie odbędzie się w sobotę 21 stycznia 2023 - start godz. 16.00.
 
W programie zaplanowano: przemarsz z pochodniami, inscenizacja historyczna z początków Powstania Styczniowego oraz odczytanie Manifestu CKN. Podczas wydarzenia będzie można własnoręcznie zakorkować butelki z Manifestem CKN z 22 stycznia 1863 roku, zabytkową korkownicą będącą w posiadaniu Muzeum. Na uczestników czekać będą też pamiątkowe pocztówki, na których przybite zostaną okolicznościowe pieczęcie. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne Paszporty Emisariusza Rządu Narodowego - będzie można zbierać w nim specjalne pieczątki. A dla tych, którzy zbiorą pieczątki z wszystkich 5 rekonstrukcji - organizatorzy przygotują specjalne nagrody, które wręczone będą na podsumowaniu projektu.

Wydarzenie realizowane jest pod Patronatem Honorowym Starosty Kaliskiego.
Partnerami zadania są: Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni”, Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, Hufiec ZHP Powiatu Kaliskiego, Gminne Centrum Kultury w Koźminku, III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, Polskie Towarzystwo Historyczne - Oddział w Kaliszu.
Partnerzy medialni: Calisia.pl, radio CENTRUM 106.4, TVP3 Poznań, Radio Poznań, Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.
Zadanie dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.


https://www.powiat.kalisz.pl/a,3218,muzeum-historii-przemyslu-rozpoczyna-realizacje-projektu-o-powstaniu-styczniowym

https://www.powiat.kalisz.pl/a,3215,muzeum-historii-przemyslu-w-opatowku-apeluje-do-mieszkancow-ziemi-kaliskiej

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także