1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

W niedzielę 29 stycznia w sali OSP w Pruszkowie odbył się ostatni z czterech koncertów świąteczno-noworocznych zorganizowanych przez GOK w Blizanowie. Koncert prowadził Józef Mirosław Wojcieszak - prezes OSP Pruszków i radny gminy Blizanów. Składając życzenia noworoczne, powitał Janusza Nowaka - członka zarządu powiatu kaliskiego, Sławomira Musioła - wójta gminy Blizanów, Jerzego Popiołka – radnego Rady Gminy, sołtysów okolicznych wiosek, przedstawicielki KGW. Pierwsza z koncertem zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pruszków pod batutą Mariana Sikorskiego. Muzycy wystąpili w nowych strojach, na które Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Blizanów pozyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Wlkp. w ramach programu „Nasza wieś naszą wspólną sprawą”. Po pruszkowskiej orkiestrze dętej wystąpił zespół wokalny „Dynamitki”. Widownia oklaskiwała też pokaz choreograficzny dwóch grup tanecznych działających przy ZS w Piotrowie i GOK w Blizanowie, przygotowywanych przez Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej. O profesjonalną obsługę multimedialną zadbał Jan i Adrian Kempa VJJK.   Na zakończenie Wójt Gminy dokonał podsumowania i podziękowania za udział oraz za organizację koncertów świąteczno-noworocznych, które odbywały się w styczniu na terenie gminy. Po koncercie na uczestników czekał stół ze słodkościami.
Podczas koncertu odbywała się zbiórka na leczenie i rehabilitację 17-letniego Nikodema z Kalisza, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy.

http://www.blizanow.naszgok.pl/aktual/n,koncertowali-w-pruszkowie

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także