1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Choć ostatnie dni przed feriami dla wielu uczniów szkół z terenu gminy Blizanów były wypełnione zabawami tanecznymi, znalazł się też czas na spotkania z przedstawicielami policji: w Szkole Podstawowej w Piotrowie i Jankowie Pierwszym z Mariuszem Kołodziejczykiem – komendantem Komisariatu Policji w Stawiszynie, a w pozostałych szkołach z Michałem Marcinowskim – kierownikiem Posterunku Policji w Blizanowie. W rozdawaniu uczniom odblaskowych opasek towarzyszył mundurowym Stanisław Niklas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie. Takie działania prowadzone są od kilku lat cyklicznie, a w kosztach zakupu odblasków uczestniczy samorząd gminy Blizanów. Głównym celem przeprowadzonych w szkołach spotkań było przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania dwutygodniowej przerwy w nauce, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Jak dowiadujemy się ze strony internetowej kaliskiej policji:
„Bezpieczne ferie 2018” to działania profilaktyczne, w ramach których funkcjonariusze odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach, gdzie omawiają zagrożenia czyhające na nich w trakcie ferii. Policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa podczas sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegają przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymują wskazówki, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Informacje kierowane są również do dzieci, które pozostają w domach. Policjanci zwracają uwagę na  właściwe korzystanie z Internetu przez młodzież jak również na konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i nie wpuszczanie osób nieznajomych do mieszkania podczas nieobecności rodziców. Mundurowi przypominają również o właściwych zachowaniach na drodze, wskazując na konieczność używania elementów odblaskowych, a wszystko w trosce o to by  tegoroczne ferie były bezpieczne i pozbawione przykrych wspomnień.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także