1.png
2.png
3.png
previous arrow
next arrow
uniaprogramy rzadoweepuapBiuletyn Informacji Publicznej

Gmina Blizanów zakończyła realizację zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji i rozbudowie stacji uzdatniania wody w Jastrzębnikach.
Inwestycja polegała na wybudowaniu zbiornika wyrównawczego o pojemności 200 m3, remoncie budynku SUW, wymianie pompy głębinowej, rurociągu tłocznego, armatury zestawu pomp, rurociągów technologicznych wewnętrznych i zewnętrznych, areatora centralnego, obudowy studni, modernizacji poziomego filtra odżelaziającego, montażu dmuchaw i montażu pompy do płukania złoża filtrującego.
Wartość zrealizowanych robót wyniosła 1 612 172,58 zł.
Realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 700 000 zł.
Zrealizowana inwestycja pozwoli uzyskać większą wydajność urządzeń wodociągowych oraz zapewni lepszą jakość wody pitnej dla mieszkańców.
http://www.blizanow.ug.gov.pl/index.php/1254-modernizacja-stacji-uzdatniania-wody-w-jastrzebnikach

 

 

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów
Piękne stare dwory, wiejskie kościółki, malownicza dolina rzeki Prosny, znaczne obszary leśne, bogate w owoce i grzyby są największymi atrakcjami turystycznymi gminy. Pod względem gospodarczym oferujemy wysoką produkcję rolną i wolę współpracy, przychylność mieszkańców i władz gminy, korzystnie położone tereny i budynki dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz atrakcyjne tereny uzbrojone w gaz, wodę, telefony. Atrakcyjność naszą zwiększają dogodne warunki komunikacyjne z Poznaniem, Łodzią i Wrocławiem. Możemy zapewnić Państwa, że w gminie Blizanów spotkacie się z uprzejmością i gościnnością jej mieszkańców, a ze strony władz z przychylnością i pomocą.

Zobacz także